Dmuchańce, wata cukrowa, popcorn i mecz na dmuchanym boisku, zawody sprawnościowe to nieliczne atrakcje, które SM Nadodrze przygotowała w ramach imprez „Wakacyjnym crossem przez podwórka”.

Pierwsza impreza wakacyjna odbyła się na osiedlu Piastów Śląskich przy ulicy Leszka Białego. Pogoda dopisała, dzieci i rodzice świetnie się bawili. Dzieci brały udział w zawodach zręcznościowych i rozegrały miecz piłki nożnej na dmuchanym boisku. Mniejsze dzieci miały okazję skorzystać z placu zabaw. Wielką atrakcją były także dmuchańce. Bez względu na wiek, każde dziecko cierpliwie stało w kolejce, aby chociaż wejść na dmuchańce i poskakać. Największą frajdą był zjazd na dół.

– To ciekawa wakacyjna propozycja. Coś nowego i atrakcyjnego dla dzieci – mówi Zuzanna Wickowska, mama 5-letniej Oliwki i 7-legniego Łukaszka.

– Dzieci dobrze się bawią, i każda nawet niewielka nagroda daje im satysfakcję – mówi – Teresa Hycko, mama Kasi i Niny.

Kolejna wakacyjna impreza odbędzie się na osiedlu Kopernika przy ul. Keplera 26 lipca. W sierpniu odbędą się także dwie imprezy, pierwsza z nich 16 sierpnia na terenach zielonych przy ZUS. Ostatnia wakacyjna impreza odbędzie się w Fosie 30 sierpnia. Wszystkie imprezy w ramach Wakacyjnym crossem przez podwórko rozpoczynają się o godz. 15 i kończą się około godz. 18.

Zdjęcia: ANJA