Głogowianie złożyli już swoje wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego. Łączna kwota wszystkich pomysłów przekracza 6 mln zł. Do 1 września potrwa weryfikacja wniosków.

52 projekty złożyli głogowianie do Budżetu Obywatelskiego, w tym 8 projektów niemajątkowych. Wśród projektów niemajątkowych są m.in. wycieczka, spotkania laktacyjne i kino letnie. W projektach twardych, majątkowych znalazły się m.in. remonty dróg i chodników, zagospodarowanie terenów zielonych, pomniki, boisko wielofunkcyjne, wiaty przystankowe, wybiegi dla psów oraz iluminacja logo i herbu Głogowa na budynku Ratusza. Łączna kwota wszystkich pomysłów – na podstawie kosztorysów wnioskodawców – to ponad 6 milionów 200 tysięcy złotych.

-Budżet Obywatelski to dobry sposób na współdecydowanie o wydatkowaniu środków publicznych na potrzeby osiedla, na którym żyjemy. To się sprawdza od wielu lat – mówi Katarzyna Myszkowska.- Biorę udział w głosowaniu wchodząc na stronę internetową. Głosowałam na plac zabaw w ośrodku przy ul. Norwida i cieszę się, że powstał.

Do 1 września potrwa ich weryfikacja pod względem formalno-prawnym. Do 22 września Urząd Miejski ogłosi bazę projektów dopuszczonych do głosowania. Od 2 do 27 października głogowianie wybierać będą, w głosowaniu, wnioski do realizacji. Do 10 listopada – ogłoszenie wyników.