Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kart płatniczych swoim współlokatorom ze stancji. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Dobrowolnie poddali się karze.

Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat, którzy dokonali kradzieży kart zbliżeniowych i używali jej płacąc min. za alkohol i wejściówki na imprezy w lokalach. Podejrzani są mieszkańcami Wrocławia i Poznania. Czasowo pracują w Głogowie, okradli swoich znajomych, z którymi mieszkali i pracowali.

-Policjanci ustali pięć takich transakcji na kwotę 180 zł. ale może być ich więcej. Trwają ustalenia. Pokrzywdzeni, wskazują na większe kwoty, które zniknęły z ich kont – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Obydwaj podejrzani, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży kart oraz ich użycia w celu realizacji transakcji do których nie byli uprawnieni. Grozi za to kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obydwaj przyznali się do winy i zdecydowali na dobrowolne poddanie się karze.

– W wielu przypadkach nowoczesne technologie to znaczne ułatwienie życia ale i zarazem spore zagrożenie. Tak jest również w przypadku tzw. „zbliżeniowych” kart płatniczych. Realizując nimi transakcje do pewnej określonej kwoty, nie musimy ich autoryzować kodem PIN – mówi podinsp. Bogdan Kaleta. -To duża pokusa dla potencjalnego złodzieja czy też nieuczciwego znalazcy zgubionej karty. Dlatego musimy zadbać, aby nie dostała się w niepowołane ręce a w przypadku jej utraty, natychmiast zastrzec kartę w banku dzwoniąc na całodobowy numer telefonu podanego na karcie płatniczej – dodaje oficer prasowy.