Urzędnicy ogłosili listę projektów, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zespół Weryfikacyjny. Ostatecznie to głogowianie zadecydują, co zostanie zrealizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się 2 października.
W tym roku rozpoczęto czwartą edycję Budżetu Obywatelskiego GMG. Komisja weryfikacyjna w sierpniu dokonała oceny formalno-prawnej projektów złożonych przez mieszkańców miasta do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Głogowianie złożyli 52 projekty, które dotyczą między innymi: budowy wybiegu dla psów, remontu chodnika przy ul. Rycerskiej, spotkań laktacyjnych, zagospodarowania terenu zielonego przy ul. Dobrawy, wykonania i zamontowanie pomnika zasłużonego XVII w. głogowianina Joachima Pastoriusa, zainstalowania oświetlenia na ul. Starej, nowych wiat przystankowych w kształcie bramek piłkarskich, budowy sześciu popiersi , wycieczki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie , uzupełnienia zagospodarowania terenu przy mieszkaniach chronionych przy ul. Rudnowskiej, remontu drogi dojazdowej przy ul. Obr. Pokoju, Budowlanych, remontu dróg i chodników przy ul. W. Polskiego, weekendowego kina letniego przy Zamku Książąt Głogowskich, wytyczenia i oznakowania szlaku turystycznego pod nazwa „Miejski Szlak Turystyczny, montażu oświetlenia ul. J. Słowackiego, projektu Fotostopem przez świat oraz gra o biznes, bezpieczne przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach Kościuszki/Herberta/Długosza, Morcinka/Gomółki, Morcinka/Długosza, Chopina/Gomółki,….”
-To już 4 edycja Budżetu Obywatelskiego w Głogowie. Po ilości składanych przez mieszkańców pomysłów można wnioskować, że ten sposób wpływu na miejskie otoczenie cieszy się nadal dużym powodzeniem. W tym roku pod głosowanie mieszkańców oddajemy 29 wniosków. To głogowianie wybiorą te, które ich zdaniem warto zrealizować – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Miasta Głogowa.
Członkowie Zespołu Konsultacyjnego przyjęli 29 projektów, 20 znalazło się na liście projektów odrzuconych. Część projektów złożonych przez głogowian zostanie zrealizowana. Jakie zadania i inicjatywy społeczne będą finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego zadecydują mieszkańcy podczas głosowania. Od 2 października można głosować elektronicznie oraz w formie papierowej, dostarczając dokumenty do Ratusza Miejskiego, bibliotek przy ul. Jedności Robotniczej, Perseusza i Mieszka I. Na początku listopada ogłoszona zostanie lista projektów wybranych w drodze glosowania.
Zgodnie z Uchwałą NR XXXIV/339/17 RADY MIEJSKIEJ W GŁOGOWIE
z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Głogowa konsultacji społecznych projektu Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok ustalono ramy finansowe „… Zakłada się, że łączna kwota projektów przyjętych do realizacji w ramach „Budżetu Obywatelskiego 2018 w Głogowie” nie przekroczy kwoty 2.500.000,00 złotych brutto, w tym łączna wartość projektów niemajątkowych nie może przekroczyć kwoty 100.000,00 złotych brutto….”