Do zdarzenia doszło dziś rano około godz. 9:00 na DK12 między Wilkowem a Szlichtyngową. Zderzeniu uległy 3 samochody ciężarowe oraz 3 osobowego.

W wyniku zdarzenia do szpitali trafiło 8 osób na razie nie wiadomo w jakim stanie są te osoby, wiadomo natomiast, że najciężej ranny jest kierujący żółtym samochodem ciężarowym. W zdarzeniu ranne zostało również 3-miesięczne dziecko.

Kierujący żółtym samochodem ciężarowym został zakleszczony w kabinie, strażacy przez ponad godzinę przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykonywali dostęp do poszkodowanego.

Na miejsce zdarzenia skierowano kilka zespołów ratownictwa medycznego, patrole policji oraz strażaków- do pomocy strażakom ze Wschowy oraz OSP zadysponowano strażaków z JRG 2 Zielona Góra.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu ciężarowego jadąc za trzeba pojazdami osobowymi i trzema ciężarówkami w wyniku podjętego manewru w pierwszej kolejności zepchnął wszystkie auta osobowe, a następnie uderzył w tył naczepy ciężarówki. Ta w efekcie domina uderzyła w pojazd ciężarowy jadący przed nią. Nie został uszkodzony tylko pierwszy pojazd ciężarowy przed którym jechał ciągnik wykaszający pobocze – przybliża Maja Piwowarska ze wschowskiej komendy.