Uczniowie SP w Nielubi hołdują zasadom zdrowego żywienia. Wzięli sobie głęboko do serca twierdzenie, iż śniadanie daje moc. Wzbogaceni w wiedzę i produkty przygotowali pyszne śniadanie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi, już kolejny raz, wzięli udział w edycji ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Przygotowując się do realizacji tego zadania na lekcjach przyrody i biologii poznali piramidę zdrowego żywienia, aby przyrządzić zdrowe, wartościowe i odżywcze śniadanie. Rodzice natomiast zaopatrzyli swoje pociechy w wartościowo odżywcze produkty. Tak wzbogaceni w wiedzę i produkty uczniowie klas I-III i IV-VII oraz II i III klas gimnazjalnych na jednej z lekcji przygotowywali wzorcowe, pożywne oraz wartościowe zestawy śniadaniowe. Na lekcji następnej efekty swojej pracy wyeksponowali na stołach z lśniącymi obrusami, pachnącymi bukietami kwiatów, nastrojowymi świecami oraz z serwetki ułożonymi według zasad orgiami. Z apetytem wszyscy smakowali tortille warzywne, szaszłyki owocowe, torty owocowe, świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne, babeczki z pełnego ziarna zbóż, koktajle mleczno-owocowe.

– Przygotowane przez uczniów zdrowe i pożywne śniadania zachęcały do jedzenia nie tylko wartościami odżywczymi, ale także wyglądem, w myśl zasady: zdrowie na talerzu, sposobem podania oraz świeżymi produktami. Każda klasa od II etapu edukacyjnego omówiła wartości odżywcze proponowanego zestawu śniadaniowego – mówi Dorota Leszczyszak, nauczycielka SP w Nielubi.  

Każda klasa przygotowała także i rozpowszechniała ulotki dotyczące zdrowego odżywiania, nie zabrakło również przepisów kulinarnych dotyczących potraw promujących zdrowe odżywianie. Organizatorzy szkolnej akcji uważają, że realizacja oraz powodzenie akcji „Śniadanie daje moc” nie byłyby możliwe bez wsparcia rodziców uczniów placówki, gdyż to oni zaopatrzyli swoje pociechy w wartościowo odżywcze produkty. Dzięki ich inspiracjom powstały oryginalne , zdrowe i smaczne potrawy.

Zdjęcie: UG Żukowice