Niebawem Walentynki, Święto Zakochanych. Przeciwnicy bojkotują, ale zwolennicy chętnie w tym dniu obdarowują się miłymi prezentami.

Walentynki to czas obdarowywania bliskich osób upominkami, które bywają w zależności od fantazji różne: drobne breloczki, poduszeczki, kwiaty, wszystkie prezenty opatrzone czerwonym sercem. Naprzeciw oczekiwaniom zakochanych wychodzą także handlowcy, restauratorzy i cukiernicy. Przygotują przepyszne wypieki w kształcie serca i romantyczne kolacje przy świecach. Bywają także zakochani, którzy już wcześniej zaplanowali kilkudniowe wyjazdy np. w góry.

– Kasia, moja dziewczyna jeszcze o tym nie wie, że wyjeżdżamy na kilka dni w góry – mówi Hubert. – Dowie się przed wyjazdem. Kupiłem pierścionek, chcę się jej oświadczyć.

– Wiem, że Kamil przygotuje coś specjalnego – mówi Zosia. – Zawsze mnie zaskakuje. W ubiegłym roku kilka dni spędziliśmy nad morzem. Ja już mam dla niego prezent. Kupiłam perfumy.

– Zarezerwowałem stolik w kawiarni i 28 róż – mówi Adam. – Chcę sprawić Madzi, mojej dziewczynie miłą niespodziankę. Mam nadzieję, że mi się uda.

– Jeszcze nie mam nic przygotowanego – mówi Jakub. – Będzie pełen spontan. Może pójdziemy do kawiarni a może do kina. Na pewno kupię coś z serduszkiem.

– To dziwne święto takie zagraniczne – mówi Rysiek. – W tym dniu nic specjalnego nie będzie. Żona mówi, że jestem staroświecki, ale taki jestem. Niedługo będzie 8 marca więc z tej okazji kupię coś żonie.

W dzień Świętego Walentego niezależnie od płci, każdy chce poczuć się wyjątkowo, przeżyć ten dzień romantycznie więc pomysłów na prezenty jest tyle ilu zakochanych.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here