Niebawem Walentynki, Święto Zakochanych. Przeciwnicy bojkotują, ale zwolennicy chętnie w tym dniu obdarowują się miłymi prezentami.

Walentynki to czas obdarowywania bliskich osób upominkami, które bywają w zależności od fantazji różne: drobne breloczki, poduszeczki, kwiaty, wszystkie prezenty opatrzone czerwonym sercem. Naprzeciw oczekiwaniom zakochanych wychodzą także handlowcy, restauratorzy i cukiernicy. Przygotują przepyszne wypieki w kształcie serca i romantyczne kolacje przy świecach. Bywają także zakochani, którzy już wcześniej zaplanowali kilkudniowe wyjazdy np. w góry.

– Kasia, moja dziewczyna jeszcze o tym nie wie, że wyjeżdżamy na kilka dni w góry – mówi Hubert. – Dowie się przed wyjazdem. Kupiłem pierścionek, chcę się jej oświadczyć.

– Wiem, że Kamil przygotuje coś specjalnego – mówi Zosia. – Zawsze mnie zaskakuje. W ubiegłym roku kilka dni spędziliśmy nad morzem. Ja już mam dla niego prezent. Kupiłam perfumy.

– Zarezerwowałem stolik w kawiarni i 28 róż – mówi Adam. – Chcę sprawić Madzi, mojej dziewczynie miłą niespodziankę. Mam nadzieję, że mi się uda.

– Jeszcze nie mam nic przygotowanego – mówi Jakub. – Będzie pełen spontan. Może pójdziemy do kawiarni a może do kina. Na pewno kupię coś z serduszkiem.

– To dziwne święto takie zagraniczne – mówi Rysiek. – W tym dniu nic specjalnego nie będzie. Żona mówi, że jestem staroświecki, ale taki jestem. Niedługo będzie 8 marca więc z tej okazji kupię coś żonie.

W dzień Świętego Walentego niezależnie od płci, każdy chce poczuć się wyjątkowo, przeżyć ten dzień romantycznie więc pomysłów na prezenty jest tyle ilu zakochanych.