Od września ruszy niepubliczna szkoła dla dzieci z autyzmem. Placówka powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”.

W lutym br. ruszyła budowa szkoły dla dzieci z autyzmem. Placówka rozpocznie funkcjonowanie we wrześniu przy ulicy Łąkowej w Głogowie. Szkołę prowadzić będzie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”, której siedziba znajduje się w Zielonej Górze. Stowarzyszenie od pięciu lat prowadzi swoją działalność na terenie naszego miasta.

– Obecnie skupiamy się na terapii indywidualnej – mówi Paulina Tomczak ze Stowarzyszenia „Dalej Razem” – W tym roku nie będziemy prowadzić naboru ponieważ mamy już ośmioro podopiecznych, którzy naukę kontynuować będą w nowej placówce.

W nowej siedzibie może się uczyć 16 dzieci. Nabór prowadzony będzie po nowym roku. Zgodnie z założeniami w budowanej przy ul. Łąkowej siedzibie szkoły docelowo zamieszkają dorosłe, niesamodzielne osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Przez cała dobę zajmować się nimi będą specjaliści, opiekunowie.

Do nowej placówki Stowarzyszenie zatrudni nauczycieli o specjalności edukacja wczesnoszkolna. Kontakt : e-mail p.tomczak@dalejrazem.pl

Zdjęcie: P. Tomczak DALEJ RAZEM

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here