Warsztaty decupage’u, kiermasze książek i prelekcja na temat gier planszowych w głogowskich bibliotekach. Tydzień Bibliotek od 7 do 11 maja.

Tydzień Bibliotek organizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „(Do)wolność czytania”, a jej celem podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

– Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przyłącza się do tej ogólnopolskiej akcji i zaprasza swoich czytelników do udziału wielu wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji – mówi Agnieszka Błaszczyk Biblioteka Lokalna 
Osiedla Głogowskiego.

Głogowskie biblioteki zapraszają na wydarzenia organizowane z okazji Tygodnia Bibliotek, które odbędą się w dniach 7-11 maja. W programie znalazły się m.in. warsztaty decupage’u, kiermasze książek i prelekcja na temat gier planszowych. 8 maja, 10-17, Filia nr 1 MBP, ul. Budowlanych 10 – Kiermasz Książki Przeczytanej 9 maja, godz. 8-11 – Filia nr 1 MBP, ul. Budowlanych 10 – Warsztaty decoupage’u, 10 maja, godz. 10-17 – MBP, ul. Jedności Robotniczej 15 – Kiermasz Książki Przeczytanej, 10 maja, godz. 10 – Retroteka, pl.Mieszka I  – Wyobraźnia zaklęta w figurki (prelekcja na temat gier planszowych). 11 maja, godz. 18-22 – Filia nr 1 MBP, ul. Budowlanych 10 – Turniej Gier Planszowych.

Zdjęcie: MBP