W Gminie Jerzmanowa kolejna inwestycja drogowa. W Kurowicach i Modłej wybudowano nową drogę. Gmina sfinansowała koszt tej inwestycji.

Dla ruchu kołowego otwarta została droga w m. Kurowice i Modła. Ul. Wspólna jest już przejezdna. Tym samym zakończyła się jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Gminie Jerzmanowa w ostatnich latach. Zniknął w końcu problem „wąskiego gardła”, który był zmorą nie tylko dla mieszkańców. Zbyt wąska droga stanowiła utrudnienie przy mijaniu się samochodów. 

Nowa inwestycja to pas jezdny asfaltowy szerokości 5,5 m z chodnikami i zjazdami po obu stronach oraz nowa kanalizacja deszczowa. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wykonane zostały przejścia dla pieszych, w tym jedno aktywne oraz wyspowe progi zwalniające. Całość zadania inwestycyjnego, łącznie z projektem i nadzorem budowlanym, sfinansowana została z budżetu gminy. Koszt zadania to 2 725 tys. zł

Zdjęcie: UGJ

1 KOMENTARZ

  1. Hopki buduje się przy naprawdę niebezpiecznych miejscach, typu szkoły boiska itp. a nie co 100 m. To jakiś koszmar. Może to jakaś akcja ” CAŁA POLSKA W HOPKACH”.

Comments are closed.