12 osób witało nowy rok w izbie wytrzeźwień. 58 – letni kierowca forda kierował samochodem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci  odnotowali 7 niegroźnych kolizji drogowych.

Sylwestrowe zabawy w Głogowie przebiegły spokojnie. Na terenie miasta oraz powiatu, nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Spokojnie było także na drogach. W ciągu dwóch dni 31 grudnia i 1 stycznia odnotowano 7 niegroźnych kolizji drogowych. W wyniku interwencji policjantów, 12 osób musiało witać nowy rok w izbie wytrzeźwień.

– Podczas sylwestra nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń, zbiorowych zakłóceń porządku publicznego i incydentów z fajerwerkami. Policjanci interweniowali głównie wobec nietrzeźwych uczestników imprez, którzy nadużyli alkoholu – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

W sylwestrową noc służbę pełnili funkcjonariusze zarówno w mundurach, jak i po cywilnemu. Nad bezpieczeństwem bawiących się, czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego, kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Policjanci patrolowali nie tylko rejon przy zamku, przy którym odbywała się tegoroczna impreza sylwestrowo – noworoczna, ale również okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do centrum, a także pozostałe części miasta i powiatu.

– Policjanci byli nie tylko tam, gdzie trwały sylwestrowe zabawy, ale także na drogach. W okresie sylwestrowo – noworocznym, odnotowano siedem kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali jedną osobę, która, pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowała się wsiąść po spożyciu alkoholu za kierownicę auta. 58 – letni kierowca forda focusa, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu – mówi podinsp. Bogdan Kaleta Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.