Trwają poszukiwania 14 górników po wstrząsie, jaki miał miejsce tuż przed 14:00 w kopalni Rudna. Siła ruchu górotworu odczuwalna była w całym Zagłębiu Miedziowym. W chwili wstrząsu w rejonie zagrożenia było ponad 30 osób. 

Lubinem, Polkowicami, Głogowem i innymi miejscowościami zatrzęsło tuż przed 14:00. Nie bez przyczyny. W kopalni Rudna doszło do poważnego wstrząsu miał siłę “górniczej siódemki”. Niewiele zabrakło, aby sklasyfikowano go jako “górniczą ósemkę”. Nie jest jeszcze znany efekt ruchu górotworu. Mieszkańcy regionu z trwogą czekają na informacje. Przekazujemy najświeższe z godziny 16.50. Wstrząs był odczuwalny m.in. w Lubinie. Kołysanie odczuwalne nawet na parterze, trwało około 6-7 sekund.

– Dzisiaj o godzinie 13.53 w Zakładach Górniczych Rudna na oddziale G-2 doszło do wstrząsu o energii 9,8 x 107 J. Do wstrząsu doszło na głębokości 770 metrów pod ziemią. W rejonie zagrożenia przebywało 32 osoby, w tej chwili (godz. 16:50) 14 jest poszukiwanych. Siedmiu pracowników zostało odwiezionych do szpitali na badania profilaktyczne – informuje w mailu Anna Osadczuk, p.o. Dyrektor Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A. – Trwa akcja ratownicza. W akcji bierze udział 11 zastępów ratowników z Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego KGHM – dodaje Anna Osadczuk.