Podczas lutowego spotkania głogowscy miłośnicy i miłośniczki dobrej literatury rozmawiać będą o znakomitym reportażu Kamila Bałuka „Wszystkie dzieci Louisa”. 

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na dyskusję o książce „Wszystkie dzieci Louisa”. Autor przedstawił w niej historię, która zelektryzowała Holandię. Poszukuje w niej odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że jeden człowiek został ojcem ponad dwusetki dzieci i kim są dziś te dorosłe już dzieci.

„… W latach 80. w Holandii rodzą się dzieci o skórze ciemniejszej, niż było to w planie. Jedną z zaskoczonych matek jest Sonja. Rok wcześniej wybiera cechy dawcy nasienia: wysoki, wykształcony, dyrektor w sektorze bankowym, żonaty, posiadający własne dzieci. Biały i przypominający jej męża.– Dzieci będą podobne do państwa, a dawca pozostanie anonimowy – uśmiecha się doktor Jan K. Kobieta rodzi dziewczynkę, później chłopca. Z początku wyglądają tak, jak Sonja sobie wymarzyła. Później ich skóra niespodziewanie ciemnieje. Po latach okaże się, że Jan K., szef kliniki w Barendrechcie, stosował innowacyjną metodę poprawiającą skuteczność zapłodnień: mieszał nasienie różnych mężczyzn. O innowacji nie mówił przyszłym rodzicom, tak jak o tym, że wymyślał dane dawców…”

Dyskusyjny Klub Filmowy zapraszamy na spotkanie 27 lutego o godz. do biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15.