Sławomir Majewski radny miejski zaapelował o przywrócenie nr 997 do komunikacji z policją w nagłych przypadkach. Uważa, że nr 112 wydłuża ścieżkę powiadamiania.

Na ostatniej sesji rady miasta Sławomir Majewski w imieniu wyborców, korzystając z obecności komendanta głogowskiej policji, zajął głos w sprawie nr 997, który od pewnego czasu nie funkcjonuje.

– Nr 112 nie jest dobrym rozwiązaniem – mówi Sławomir Majewski, radny miejski. – Osoby starsze przyzwyczajone są do nr 997. Mieszkańcy Głogowa dzwonią do Wrocławia zgłaszając jakieś zdarzenie. Dyżurny we Wrocławiu nie zna Głogowa, czasem wiec jest problem z wytłumaczeniem gdzie potrzebna jest pomoc lub interwencja. Nr 112 wydłuża ścieżkę powiadamiania. Nr 997 powinien funkcjonować ze względu na nawyki i przyzwyczajenie osób starszych.

Komendant Powiatowy Policji w Głogowie podinsp. Mariusz Bużdygan udzielając odpowiedzi na pytanie radnego powiedział:- Musimy się do tego przyzwyczaić, że funkcjonuje nr 112. Taka jest tendencja w całej Europie.

Przypomniał także, iż zgłoszenia można składać dzwoniąc do dzielnicowego, do oficera dyżurnego na głogowskiej komendzie policji oraz poprzez aplikację Moja Komenda.