Dzieci z Gminy Kotla uczestniczą w projekcie „Ten ciekawy świat”. W ramach warsztatów odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne, gdzie poznały historię mydła i kosztowały produktów z koziego mleka.

„Jak powstaje mydło?” to jedno z działań projektu przeprowadzone w Gospodarstwie Rolno-Agroturystycznym QZKO w Siedlisku u Kamili i Marcina Wojnowskich. Gospodarze hodują kozy, zajmują się produkcją serów, kremów, mydeł, a ostatnio także masła z mleka koziego. Chętnie dzielą się swoją wiedzą prowadząc zajęcia edukacyjne.

-Dzieci poznały historię mydła, współtworzyły ten wyrób z naturalnych składników na warsztatach. To co wytworzyły, zabrały do domu. W gospodarstwie miały też kontakt z kozami, poznały ich zwyczaje, a nawet je karmiły. Wszyscy skorzystali też z poczęstunku przygotowanego przez gospodarzy. Była to inna, ciekawsza forma warsztatów odbywających się w ramach projektu- mówi Barbara Kobiela.

Wyjazd był możliwy dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Grochowice Zdrój z Fundacji BGK w programie „Na dobry początek”.

Zdjęcie: UGK