W ramach projektu “Magia Nauki” i zajęć z doradztwa zawodowo – edukacyjnego, młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli wzięła udział w zajęciach przeprowadzonych przez druhów z OSP Kotla i PSP Głogów.

Podczas zajęć uczestnicy mogli poznać ścieżkę kształcenia i kariery oraz specyfikę pracy w OSP i PSP. Mogli również przymierzyć mundury strażackie wraz z całym wyposażeniem, poznać sprzęt techniczny, a także wsiąść do wozów strażackich. Łącząc przyjemne z pożytecznym wszyscy przeszli szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Za poświęcony nam czas, profesjonalne przygotowanie, fantastyczną atmosferę i miłe przyjęcie na terenie remizy OSP w Kotli serdecznie dziękujemy Komendantowi Gminnemu Ochrony Przeciwpożarowej Arturowi Szlempo, strażakom OSP Kotla Katarzynie Świeboda, Szymonowi Sadowskiemu, a także st. sekc. KP PSP Tomaszowi Pawlikowi – mówi Wioletta Jańczak Referat Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Projekt pn. „Magia nauki” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2014. Jego celem jest zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej.