Po spotkaniu z pisarką Agnieszką Tyszka dzieci ze SP w Kotli napisały dalszy ciąg przygód kotka.

W ramach XVI edycji akcji „Z książką na walizkach. Dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami” biblioteka Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli zorganizowała spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką.  

– Podczas spotkania pisarka opowiadała o sobie, swojej pracy oraz pomysłach na nowe książki. W zabawny sposób pokazała, jak powstaje książka. Dzieci w kilkuosobowych grupach pisały kolejne części opowieści o kotku, co sprawiło im wiele radości – mówi Wioletta Jańczak Referat Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych. – Agnieszka Tyszka to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek dla dzieci i młodzieży, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. W 2005 roku otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Róże w garażu”.

Uczniowie zadawali pytania oraz dyskutowali o tym, dlaczego warto czytać. Autorka odpowiadała na wszystkie pytania, podpisywała także swoje książki i rozdawała autografy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.