W środę mieszkańcy miasta powitali Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Prezydent złożył wieniec przed Pomnikiem Dzieci Głogowskich. Znalazł czas na rozmowę z zebranymi na placu i wspólne zdjęcia.

Na placu przed Pomnikiem Dzieci Głogowskich od wczesnych godzin popołudniowych gromadzili się głogowianie. Przyszli, aby spotkać się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Zaopatrzeni w flagi biało-czerwone cierpliwie czekali na głowę państwa. Zgodnie z planem Prezydent pojawił się na placu i przed Pomnikiem Dzieci Głogowskich złożył kwiaty od Narodu. Na przygotowanym podium przemówił do zebranych. Wspomniał historię naszego miasta, przypomniał o swojej wizycie w 2017, kiedy wizytował Hutę Miedzi i spotkał się z dyrekcją oraz członkami załogi. Podziękował za udział w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego i zachęcił do udziału w przyszłych wyborach. W swoim przemówieniu wspomniał także o programach realizowanych przez obecny rząd. Po wystąpieniu Prezydent rozmawiał z głogowianami, osoby stojące najbliżej barierek mogły uścisnąć Jego dłoń i zamienić kilka słów. Prezydent nie stronił także od zdjęć. Głogowianie bardzo chętnie uwieczniali swoje spotkanie z głową państwa.

– Zrobiłem selfie z Prezydentem – mówi Wojtek uczeń głogowskiej szkoły średniej. – Będę miał pamiątkę. Dla mnie to było wielkie przeżycie.

– To wielkie wyróżnienie. Chociaż wizyta była krótka to może przyniesie coś dobrego dla naszego miasta – mówi Pan Wojtek, 58-letni głogowianin.

– Dzisiaj jesteśmy na ustach całej Polski. Nareszcie wielu Polaków będzie wiedziało, gdzie leży Głogów – mówi Pani Krystyna.

– Mam autograf – mówi Pani Józefa. – Wydrukowałam zdjęcie Prezydenta i poprosiłam o autograf. Będę miała pamiątkę. Zachowam ją dla swoich wnucząt.

Wizyta Prezydenta RP w Głogowie trwała około dwóch godzin. Zanim Prezydent przybył na plac przed głogowskim zamkiem, spotkał się z samorządowcami, Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem, parlamentarzystami, władzą miasta i powiatu, wójtami ościennych gmin i radnymi.

 

 

1 KOMENTARZ

  1. cieszę się, że nie legitymizowałem swoją obecnością tego łamacza konstytucji, który stanie kiedyś przed Trybunałem Stanu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here