Koszty uzyskania przychodów zostaną podwyższone natomiast stawka podatku PIT zmniejszona zostanie do 17%. Na wprowadzeniu nowej stawki podatkowej z ulg skorzysta około 25 mln podatników.

W najbliższym czasie jak zapewnia Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP można spodziewać się kilku zmian. Jedna z nich dotyczyć będzie stawki podatku PIT.

– Zgodnie z decyzją rządu stawka podatku PIT ma być obniżona do 17%. Czyli o 1% , ale tak faktycznie zostanie obniżona o 6 punktów procentowych – mówi Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP. – Na tej nowej uldze skorzystają osoby, które zarabiają poniżej pierwszego progu podatkowego.

Pierwszy próg podatkowy to roczny dochód do 85 tys. zł. Na tej zmianie skorzystać mają osoby zatrudnione na różnego rodzaju umowach: o prace, dzieło czy zlecenie, prowadzące działalność gospodarczą oraz emeryci i renciści.

– Rząd zdecydował się też na podniesienie kosztów uzyskania przychodów – mówi Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP. – Koszty uzyskania przychodu zostaną podwyższone dwukrotnie. Ostatnio stawka ta była zmieniana w 2008 roku. Od tego czasu wzrosło wynagrodzenie minimalne, wzrosły także pensje średnie.

Na wprowadzeniu nowej stawki podatkowej skorzystać ma około 25 mln podatników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here