Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK został uruchomiony w Gminie Kotla. Odbiór odpadów odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10-18 oraz w soboty, w godzinach od 8-14.

Każdy mieszkaniec zużyty lub niepotrzebny sprzęt np. stare pralki, lodówki, telewizora, czy chociażby zużyte baterie w poniedziałek mógł wystawić przed dom, ponieważ Gmina Kotla przy współpracy z firmą AGeko z Lubina zorganizowała jednodniową akcję zbierania elektrośmieci. Podczas tej akcji zebrano około5,2 Mg zużytego sprzętu.

– Jeżeli zalega Państwu zużyty sprzęt, nie został wystawiony podczas zbiórki to jest możliwość zawiezienia elektrośmieci na PSZOK albo poczekać na następną zbiórkę, która odbędzie się na wiosnę – mówi Kotla Łukasz Horbatowski Wójt Gminy.

W Gninie Kotla uruchomiony został Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK. Prowadzony jest przez GPK SUEZ Głogów Sp. z o.o. i znajduje się w Głogowie na ul. Transportowej 6. Odbiór odpadów dostarczonych przez właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kotla do PSZOK odbywa się w dniach: od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10-18 oraz w soboty, w godzinach od 8-14, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.