23-24 listopada w ambulansie ustawionym przy Hotelu Qubus w Głogowie przeprowadzone zastana profilaktyczne badania ultrasonograficzne u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Fundacja Ronalda McDonalda realizuje Ogólnopolski Program Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych pod nazwą „Nie nowotworom u dzieci”. W ramach tego programu do Głogowa przyjedzie ambulans Fundacji, w którym specjaliści, dwóch radiologów, przeprowadzą badania ultrasonograficzne dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Jak zapewniają organizatorzy badania są bezpieczne i trwają od 15 do 18 minut.  

– Profilaktyka jest bardzo ważna. Zachęcam rodziców, aby przebadali swoje dzieci – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Program finansowany jest z budżetu miasta, tak jak wiele innych programów profilaktycznych.

Rejestracja rozpocznie się 12 listopada i potrwa do 14 listopada. W godz. od 16 do 19 należy dzwoni pod numer telefonu 796 905 613. W związku z tym, że zainteresowanie badaniami jest bardzo duże mogą wystąpić trudności z dodzwonieniem się do rejestracji. Jak twierdzą organizatorzy należy uzbroić się w cierpliwość i dzwonić do skutku.

W ciągu 2 dni pobytu w Głogowie radiolodzy przebadają około 140 dzieci.