Oliwia Grzegorek i Martyna Przybylska zostały zwyciężczyniami Konkursu Plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla 2019”. To właśnie ich prace uwiecznione zostały na świątecznych pocztówkach, które wraz z życzeniami władz gminnych trafią do urzędów, firm i instytucji.

Do konkursu Plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla” wpłynęło 36 prac. Każda z nich była oryginalna, ciekawa i wykonana z największa starannością. Jury konkursowe miało niełatwe zadanie. Ostatecznie Oliwia Grzegorek i Martyna Przybylska zostały zwyciężczyniami Konkursu Plastycznego na „Kartkę Bożonarodzeniową Gminy Kotla 2019”. Zgodnie z regulaminem przyznano po dwa wyróżnienia w każdej z kategorii. I tak w kategorii klas I-III wyróżnienia otrzymali Zuzanna Gregolińska oraz Kacper Kasperek, natomiast w kategorii klas IV-VII Julia Kaczor i Hanna Leśniewska. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie upominków odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. –

– Do konkursu zgłoszono aż 36 prac. Wybór tych jedynych najpiękniejszych kartek był bardzo trudny, bowiem każda z nich była oryginalna oraz wykonana z największą starannością – dodała członek komisji konkursowej Honorata Urbańczyk.

– Projekty kartek, które zwyciężyły w poszczególnych kategoriach zostały wydrukowane jako kartki Gminy Kotla. Do każdego ze zwycięzców trafiła też pula tych unikatowych kartek, a także kubek z uwiecznionym projektem. Wyróżnieni w obu kategoriach również otrzymali unikatowy kubek z wzorem swojej pracy konkursowej, a pozostali dostali drobny upominek – poinformował Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

– Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się m. in. zgodnością tematyczną, oryginalnością, a także samodzielnością wykonania pracy – mówi Dyrektor GOKiS Iwona Adamczak.

Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli. Po uroczystym wręczaniu nagród w sali widowiskowej GOKiS-u odbyły się otwarte dla mieszkańców warsztaty, podczas których rodziny wykonywały stroiki Bożonarodzeniowe. Warsztaty przeprowadziła instruktorka GOKiS Honorata Urbańczyk.