Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wprowadzili już w świąteczną atmosferę poprzez Jasełka, widowisko o Bożym Narodzeniu.

Jasełka wpisały się już w kalendarz uroczystości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kotli. W tym roku Jasełka, historię narodzin Dzieciątka Jezus, przygotowali uczniowie z klas III. W pięknej scenografii i barwnych strojach przygotowanych na tę okazję, dzieci z wielkim przejęciem wcieliły się w role Maryi i Józefa, trzech króli, pasterzy i aniołów. Występy młodych artystów przygotowane zostały pod okiem wychowawczyń. Kolędy zaśpiewane przez chór pod kierunkiem Anety Marciniak dodały uroku przygotowanej przez dzieci inscenizacji i wprowadziły w uroczysty nastrój wszystkich zebranych w sali szkolnej.

– Nad całością czuwały koordynatorki przedstawienia, katechetki Urszula Gniewosz i Danuta Kraszewska. Scenerię uzupełniły anioły, prace z Rodzinnego konkursu plastyczno-technicznego “Anioły są takie…”- mówi Wioletta Jańczak Referat Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych

Organizatorami Jasełek były: Urszula Gniewosz, Danuta Kraszewska, Aneta Marciniak, Małgorzata Bassarab oraz wychowawcy klas 3: Małgorzata Włodarska i Anna Grzyb, Dorota Baraniecka, Karolina Kubiak.

Jasełka bardzo się wszystkim podobały. Zaproszeni goście między innymi rodzice i samorządowcy gromkimi brawami nagrodzili występ uczniów.