Święty Józef, Maryja, aniołowie, pasterze oraz trzej królowie przybyli złożyć pokłon Jezusowi. Piękny śpiew pastorałek i kolęd w wykonaniu Mądrych Sówek uświadomił wszystkim, że święta są już bardzo blisko.

Święta to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, „Mądre Sówki” z Oddziału Przedszkolnego w Chociemyśli wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe dla swoich rodziców.

– Przedszkolaczki z dużym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przedstawiając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Był Święty Józef, Maryja, aniołowie, pasterze oraz trzej królowie, którzy przybyli złożyć pokłon Jezusowi – mówi Wioletta Jańczak z UG Kotla.

Piękny śpiew pastorałek i kolęd w wykonaniu przedszkolaczków uświadomił wszystkim, że święta są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca,  aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla przedszkolaków, opiekunów jak i zaproszonych gości.

-Po przedstawieniu jasełkowym odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, dzieci wraz z rodzicami tworzyli piękne dekoracje świąteczne. Efektem ich pracy były sznurkowe bombki przyozdobione kokardą, pomponikami i koralikami, śnieżne lampiony oraz drewniane choinki, które wyciął dla dzieci jeden z rodziców. Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze – mówi Wioletta Jańczak z UG Kotla.