Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla odwiedził Sybiraków i wręczył pamiątkowy medal. W Gminie Kotla i ościennych miejscowościach mieszka już niewielu deportowanych.

W szkole w Kotli odbył się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę masowej deportacji obywateli polskich w głąb Związku Sowieckiego. Jednak ze względu na stan zdrowia nie wszyscy zaproszeni Sybiracy mogli w niej uczestniczyć. Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski wraz z Prezesem Koła Sybiraków w Kotli Bronisławem Małaszewskim postanowili odwiedzić Sybiraków w ich domach oraz wręczyć im pamiątkowy medal.

– Były łzy. Wzruszenie.Spotkanie z Państwem to był dla mnie wielki zaszczyt oraz wspaniała lekcja historii- mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

W Gminie Kotla i ościennych miejscowościach mieszka już niewielu Sybirków: Stanisław Sapużak – Chociemyśli, Józefa Trojan – Sobczyce, Weronika Sawicka – Sobczycc, Genowefa Szałagan – Głogów, Stanisław Owsiany – Kotla,
Anna Zguda – Głogów, Teresa Jankowska – Głogów, Cecylia Matysiak – Krzepielów i Stanisław Krztoń – Krzepielów.

– Z największym szacunkiem składamy Wam, Drodzy Sybiracy najlepsze życzenia wyrażając nadzieję, że pamięć o Waszych czynach nigdy nie zaniknie, a życiowe doświadczenia i niezłomna postawa będzie drogowskazem dla przyszłych pokoleń – mówił Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.