Kilkadziesiąt osób podczas pierwszego spotkania w Klubie Seniora, przy kawie i pysznym cieście, dyskutowało o jego przyszłości. Poza spotkaniami ze specjalistami, którzy edukować będą w zakresie profilaktyki odbywać się będą również warsztaty rękodzielnicze.

Kilkadziesiąt osób, mieszkańców Gminy Kotla uczestniczyło w inauguracji Klubu Seniora. Wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, przy kawie i cieście rozmawiali o przyszłości Klubu. Seniorów po pomieszczeniach przystosowanych na potrzeby Kluby oprowadził Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

– Takie miejsce dla seniorów jest bardzo potrzebne. To tutaj osoby starsze będą mogły nie tylko wspólnie spotkać się przy kawie, ale także rozwijać swoje pasje- mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Klub to duża sala wyposażona w stoły i krzesła, duży telewizor, a także wygodne kanapy i fotele. Do dyspozycji seniorów jest również kuchnia z wyposażeniem, w której będą mogli przygotować sobie herbatę czy upiec ciasto.

– Jest pięknie. Upiększymy to miejsce naszym rękodziełem- mówi Pani Teresa jedna z uczestniczek klubu.

Seniorzy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się, jak druh OSP Kotla Krzysztof Skiba oraz druh OSP Lgiń Michał Konys instruowali o sposobie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu użyty został fantom oraz sprzęt użyczony przez firmę BHP Robert Kowalski z Głogowa.

Spotkanie było okazją do zapoznania się z harmonogramem zajęć, pierwszej wspólnej integracji i bliższego zapoznania się uczestników Klubu z kierownikiem Dorotą Pieczulis i opiekunką Anną Żołnierz.

Kolejne zajęcia już w czwartek, 05.03. Seniorzy zapoznają się z profilaktyką cukrzycy, a po tych zajęciach rozpoczną warsztaty rękodzielnicze.