46. uczniów wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Lena Jęczmień i Marlena Kaczor wykazały się największymi umiejętnościami.

W eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII- VIII szkoły podstawowej. Swoją wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej mogli sprawdzić za pomocą testu z 20. pytaniami o różnym stopniu trudności. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiło 46 uczniów. W kategorii klas IV – VI: pierwsze miejsce zajęła Lena Jęczmień, II-Daria Osińska a III Karolina Dziurdziak. Natomiast w kategorii klas VII- VIII szkoły podstawowej zwycięzcami zostali: I-Marlena Kaczor; II- Patrycja Iskra i III-Albert Walendowski.

– Z taką wiedzą zapewne odnaleźlibyście się w roli druhów OSP, dlatego zachęcam Was do wstąpienia w szeregi naszych jednostek – mówił Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczna, czym ucieszyli organizatorów i ochotników. Dopełniając wiedzę uczniów ochotnicy z Strażacy z OSP w Gminie Kotla zaprezentowali sprzęt, jakim posługują się w czasie akcji.

– Dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli za poświęcony czas i przygotowanie pokazu sprzętu ratowniczo-gaśniczego – mówił Artur Szlempo Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej.

Nagrody dla laureatów ufundował Wójta Gminy. Zwycięzcy będą reprezentować gminę w kolejnym etapie konkursu tym razem na szczeblu powiatowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here