Fot.: ilustracyjne

Wyjaśniane są przyczyny śmierci mężczyzny, który był w trakcie kwarantanny. Fakt ujawnili policjanci w trakcie wczorajszej kontroli osób poddanych kwarantannie.

Policjanci nie mogli oddzwonić się do 45-letniego mężczyzny, który poddany był kwarantannie. Na miejsce wezwano strażaków, którzy wyważyli drzwi. W mieszkaniu znaleziono ciało martwego mężczyzny. Na razie nie jest znana przyczyna jego śmierci. Wykaże to sekcja zwłok. Pewne jest, że mężczyzna poddany był kwarantannie w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Zdaniem starosty Jarosława Dudkowiaka – mężczyzna czekał na wykonanie testu na koronawisrusa, ale nie doczekał się.

Zdaniem starosty stacja sanitarno-epidemiologiczna zgłasza zapotrzebowanie na wykonanie testów, a tych nie ma. – Trzeba czekać po kilka dni – informuje starosta.

Emocjonalna wypowiedź starosty głogowskiego znalazła komentarz wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego.

W przysłanym do redakcji oświadczeniu wojewoda poinformował – obecnie nieznana jest przyczyna zgonu i trwa badanie okoliczności śmierci mężczyzny. Apeluję o powstrzymanie emocji i wypowiedzi, bo dopiero opinia lekarzy i wynik postępowania wskażą przyczynę śmierci.

Wojewoda zdementował informacje starosty co do braku testów – mamy wystarczającą ilość testów i są one wykonywane systematycznie.