Polkowice podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy przygotowaniu i realizacji dokumentacji dotyczącej budowy linii kolejowej. Ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce wszystkie procedury odbywają się drogą korespondencyjną.

Do uroczystego podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy przy przygotowaniu i realizacji dokumentacji dotyczącej budowy linii kolejowej Lubin-Polkowice-Głogów wraz z rozbudową linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica-Lubin-Rudna Gwizdanów miało dojść w Polkowicach. Ze względu na ogłoszenie stanu zagrożenia pandemią zmieniły się plany.

– Zaproszeni byli wszyscy sygnatariusze oraz przedstawiciele m.in. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Kolei Dolnośląskich. Ze względu jednak na kolejne informacje na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa zapadła decyzja o odwołaniu spotkania – mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Aby nie opóźniać prac nad projektem rozbudowy KAZM (Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego), postanowiono, że wszelkie formalności będą załatwiane korespondencyjnie. W ten sposób dziś Polkowice przypieczętowały swój udział.

 – Podpisanie listu intencyjnego to dla Polkowic i polkowiczan ważny krok do tego, by w przeciągu kilku najbliższych lat pociągi znów zaczęły dojeżdżać do Serca Zagłębia Miedziowego. Mam nadzieję, że mimo korespondencyjnego trybu pracy, uda nam się wszystkie formalności bez problemu doprowadzić do końca – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oczekuje na listy intencyjne podpisane przez wszystkich zainteresowanych.  W projekt może zaangażować się  osiem samorządów.