W laboratorium ALAB, które mieści się w głogowskim szpitalu prowadzone będą badania próbek pobranych od pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Wynik badań znany będzie po 24 godzinach.

Testy na koronawirusa wykonywane będą w głogowskim laboratorium ALAB.  Porozumienie w tej sprawie zostało już zawarte. Na wyniki testów trzeba będzie poczekać 24-godziny. Wykonywanie testów w Głogowie pozwoli szybciej zdiagnozować chorego, poprawi bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług.

– Lekarze biorąc pod uwagę kryteria, podejmą decyzję, któremu z pacjentów należy zrobić test – mówi Ewa Todorov rzecznik głogowskiego szpitala.

Na stronie internetowej głogowskiego szpitala medycy w trosce o mieszkańców naszego miasta zamieścili komunikat, apel.

„ PAMIĘTAJMY, że w czasie epidemii ludzie nadal chorują na zawały, udary, zatory, złamania (…). Kwarantanna personelu medycznego w zwykłych szpitalach, takich jak np. Głogowski Szpital Powiatowy, spowodować może brak możliwości leczenia tych schorzeń, które były i zawsze będą. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy przestrzegali obowiązujących zasad. PROSIMY również o rozpowszechnianie informacji wśród osób, które nie mają dostępu do mediów społecznościowych. Szczególnie – WSPÓLNIE- zadbajmy o informowanie i pomoc osobom starszym…”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here