Maseczki ochronne szyją mieszkańcy i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Ze środków budżetu gminy zakupiono między innymi maski z filtrem, kombinezony ochronne, gogle, przyłbice.

W związku z epidemią koronawirusa Gmina Kotla zaopatruje się  w środki ochronne swoje służby. Zakupiono m.in. maski z filtrami, kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, rękawiczki, poncza foliowe, opryskiwacze, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni. Dodatkowo maseczki ochronne szyją mieszkańcy naszej gminy oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Zakupione środki i sprzęt jest finansowany ze środków budżetu gminy w ramach walki z koronawirusem i ogłoszonym na terenie kraju stanem epidemii.

– Część rzeczy już trafiła do naszych jednostek organizacyjnych oraz jednostek OSP z terenu  gminy Kotla. W miarę potrzeb zabezpieczamy służby w niezbędny sprzęt i środki. Dla bezpieczeństwa mieszkańców dezynfekujemy również teren przy ośrodku zdrowia i aptece – mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.–  Proszę Państwa o pozostanie w domach bo tylko nasza izolacja może zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa, a ilość środków jest tak znikoma, że możemy zabezpieczyć jedynie służby. Staramy się pozyskać jak najwięcej środków ochronnych do których dostęp jest ograniczony. Bądźmy odpowiedzialni – dodaje wójt.