GPK SUEZ od 6 kwietnia zmienia zasady dotyczące odbioru odpadów. Maksymalnie trzy worki z odpadami BIO odbierane będą z jednej posesji. PSZOK czynne będą od godz. 10 do godz. 17 z półgodzinną przerwa techniczną.

W związku z zagrożeniem epidemicznym GPK-SUEZ Głogów w porozumieniu z Gminą Miejską w Głogowie wprowadza zmiany dotyczące funkcjonowania Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – PSZOK. Z dniem 6 kwietnia punkty te czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 (przerwa techniczna 13.00 – 13.30) oraz w sobotę 8.00-14.00 (przerwa techniczna 11.00-11.30). PSZOK-i znajdują się w 2 miejscach, przy ul.  Przemysłowej 7a i ul. Transportowej.  PSZOK – ul. Przemysłowa 7a – tel. 515 224 608 i PSZOK – ul. Transportowa – tel. 507 727 963.

– W związku z zagrożeniem epidemicznym i w celu zapewnienia ciągłości wywozu odpadów informujemy, że z dniem  6 kwietnia 2020 r. odpady BIO (brązowe worki) będą odbierane w liczbie do 3 worków maksymalnie jednorazowo z posesji. W przypadku większej ilości odpadów BIO do dyspozycji mieszkańców pozostają Punkty Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych. Jednocześnie informujemy o zmianach dotyczących ich godzin otwarcia – mówi Rafał Sikora Specjalista ds. marketingu GPK SUEZ.

Spółka przypomina także o obowiązującym zakazie wrzucania gorących i tlących się resztek popiołu do pojemników.

– Takie działania mogą doprowadzić do zapalenia się pojemników i pojazdu, którym odpady są wywożone. Starty materialne mogą sięgać setek tysięcy złotych – wyjaśnia Rafał Sikora Specjalista ds. marketingu GPK SUEZ.

Za naszym pośrednictwem Zarząd Spółki GPK SUEZ złożył podziękowania  swoich pracownikom.

„ …Zarząd firmy GPK-SUEZ Głogów pragnie podziękować pracownikom firmy, którzy w tej szczególnej sytuacji zagrożenia epidemicznego z zaangażowaniem wykonują swoje codzienne obowiązki. Każdego dnia udowadniacie, że mieszkańcy mogą nas Was liczyć. Dziękujemy.  Zbigniew Rybka, Daniel Stawecki – Zarząd GPK-SUEZ Głogów Sp. z o.o….”