Do strażaków w Kotli trafiła nowa cysterna. Nieodpłatnie auto przekazali głogowscy strażacy. Za remont zapłacili gmina, powiat głogowski i Nadleśnictwa Głogów.

W wyniku starań Łukasza Horbatowskiego Wójta Gminy Kotla oraz Zarządu OSP Kotla dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli pozyskano nieodpłatnie zestaw składający się z ciągnika siodłowego MAN i naczepy gaśniczej. 

-Cysterna ta przeznaczona jest do przewozu wody podczas dużych działań gaśniczych, szczególnie na terenach leśnych i na terenach wiejskich- mówi Wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

-Samochód był dotychczas na wyposażeniu Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie, ale dzięki staraniom Wójta i Zarządu OSP przekazany został jednostce OSP Kotla. Wcześniej ta cysterna przeszła gruntowny remont ze środków z budżetu gmin powiatu głogowskiego i Nadleśnictwa Głogów-mówi Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie st.bryg. mgr inż. Piotr Durał.

Cysterna ma pojemność 18 m3.  Samochody którymi dysponuje jednostka OSP mają pojemność  6m3i 2 m3.. Dodatkowo zawiera motopompę, z której można prowadzić działania gaśnicze. Samochód przyda się szczególnie w sytuacjach pożarów lasów czy ściernisk.