Tegoroczne Dni Polkowic odwołane. Środki, które miały być wykorzystane na zorganizowanie święta miasta, zasilą budżet gminy.

W tym roku Dni Polkowic odwołane. W związku z pandemią odwołane zostały imprezy masowe. Pracownicy oraz dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach z decyzją o odwołaniu Dni Polkowic czekali do ostatniej chwili, mając nadzieję, że będą mogły odbyć się nawet w okrojonej wersji oraz przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Na ostateczną decyzję wpłynęła informacja o zakazie organizacji imprez masowych w związku z koronawirusem.

– Liczba osób z terenu gminy Polkowice u których stwierdzono obecność koronawirusa od wielu tygodni jest na bardzo niskim – w porównaniu do sąsiednich gmin – poziomie. To zasługa m. in. naszych mieszkańców, którzy odpowiedzialnie poddają się rygorom sanitarnym. Nie wolno zaprzepaścić tej sytuacji decydując się na ryzykowne rozwiązania, a do takich z pewnością należy obecnie organizacja imprez masowych – mówi Roman Tomczak Rzecznik Prasowy UG Polkowice.

Zdjęcie: UG Polkowice