Dziurawa droga w Kozich Dołach będzie remontowana na całej swojej długości.  Powiat rozmawia z wykonawcą.

Mieszkańcy Kozich Dołów od dawna czekają na remont drogi. Niebawem wybrany przez starostwo wykonawca wejdzie na plac budowy. Jednak obecne rozwiązanie nie jest satysfakcjonujące. Zakres planowanych prac kończy się bowiem 150 metrów przed skrzyżowaniem w centrum miejscowości. Odcinek, który nie został ujęty do przebudowy podobnie jak i cała droga jest w fatalnym stanie.

– Droga Kotla-Kozie Doły to jedna z najgorszych dróg w naszej gminie, jeśli chodzi o jej stan. W dodatku jest tam spory ruch. Już na etapie uzgadniania projektu kilkukrotnie zwracaliśmy uwagę na brakujący odcinek w projekcie, który niezwłocznie wymaga remontu. Jednak nie został on uwzględniony – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Mieszkańcy Kozich Dołów zaprosili Bartoszem Ławrowskiego Członka Zarządu Powiatu i przedstawili swoje argumenty dot. remontu odcinka drogi prowadzącego przez ich miejscowość.

– Na plac budowy firma wejdzie 20 maja i rozpocznie się remont drogi – mówi Bartosz Ławrowski Członek Zarządu Powiatu. – Zapewniam, że droga na całym odcinku zostanie wyremontowana. Nie będzie dziurawa. Analizujemy obecnie stan odwodnienia tego odcinka drogi, spotykamy się z mieszkańcami i diagnozujemy ewentualne problemy. Z wykonawcą prac ustalamy, co i za ile należy zrobić?

Decyzja o remoncie odcinka drogi od Kotli do Kozich Dołów podjęta została w poprzedniej kadencji. Nikt obecnie nie wie, dlaczego wówczas, mimo sugestii władz gminy, na etapie uzgadniania projektu nie ujęto remontu drogi na całej jej długości .