Gmina Miejska Głogów na zakup samochodu bojowego dla strażaków w Dobrzejowicach przekaże 50.000 złotych. Niebawem ruszy przetarg na zakup auta.

Gmina Żukowice pozyskała środki zewnętrzne na zakup samochodu bojowego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzejowicach wpisanej do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W budżecie państwa zabezpieczono na zakup samochodu 560 tys. zł a w budżecie Gminy Miejskiej Głogów 50 tys. zł.

– W imieniu swoim i druhów bardzo dziękuję za wsparcie Prezydentowi Miasta Głogowa Rafaelowi Rokaszewiczowi oraz Radzie Miasta Głogowa. Nasi strażacy pomagają nie patrząc na granice gmin, działają na terenie całego powiatu, wszędzie tam gdzie są potrzebni. Nowy wóz strażacki będzie bardzo dużym ułatwieniem w ich służbie – mówi Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

Gmina przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na zakup samochodu bojowego. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzejowicach służy mieszkańcom nie tylko Gminy Żukowice, ale również zabezpiecza teren miasta Głogowa i powiatu głogowskiego.  Wspiera w akcjach ratowniczo-gaśniczych Państwową Straż Pożarną w Głogowie przy usuwaniu skutków wystąpienia zjawisk o charakterze klęsk żywiołowych czy wypadków komunikacyjnych. Jednostka OSP Dobrzejowice działa nieprzerwanie od 1948 roku.