Porady specjalistów online. 30 maja głogowscy lekarze, specjaliści z dziedziny ortopedii, fizjoterapeuci, trenerzy personalni udzielą wskazówek jak bezpiecznie i bezkontuzyjnie podejść do kwestii ruchu po długim okresie kwarantanny. Rejestracja na stronie internetowej.

Webinar, czyli internetowe spotkanie mieszkańców naszego miasta z lekarzami , fizjoterapeutami z  głogowskiego szpitala odbędzie się 30 maja w godz. 15-17. W ramach tego internetowego spotkania online będzie można uzyskać porady, wskazówki  dot. powrotu do ruchu po długotrwałym bezruchu spowodowanym kwarantanną w związku z koronawirusem. Webinar o godz. 15 rozpoczną Prezes Zarządu Głogowskiego Szpitala Powiatowego – lek. med. Edward Schmidt i Ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego – lek. med. Bartosz Janusz.  Moderatorami sesji wykładowych : Powrót do ruchu po długim bezruchu są dr hab.n.med. Bogusław Sadlik, lek. med. Bartłomiej Bobójć. Jak wrócić z bezruchu do ruchu? – mgr Patrycja Łyżwa. Będzie można porozmawiać o  problemach psychologicznych po zamrożeniu normalnego życia, braki motywacji do działania, jak poukładać na nowo swój dzień, jak pokonać niechęć, lenistwo i niemoc.
Trening personalny w czasie pandemii  poprowadzi Edyta Grębska. Tematy: metody treningu on-line, jak się zmotywować, trening ogrodowy w małej grupie. Sportowy duch – Jerzy Górski:  Jak zmotywować siebie do działania po dłuższej pauzie treningowej? Jak pokonać swoje słabe strony? Jak uprawiać sport z problemami zdrowotnymi ?Jak polubić trud, ból i zmęczenie?

Dyskusja i czat: Ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego w doświadczeniu fizjoterapeuty – dr Maciej Biały: postrzał u ludzi aktywnych i nieaktywnych – przyczyny, taktyka postępowania. Czy można dyskopatie wyleczyć? Jak uprawiać sport z nawrotową dyskopatią? Ból stawów kończyny dolnej w doświadczeniu fizjoterapeuty i osteopaty – dr hab.n.med. Sławomir Marszałek: nieurazowe przyczyny dolegliwości bólowych bioder i kolan, diagnostyka bólu wg osteopaty, metody leczenia osteopatycznego a trening biegowy. Sport i ból – dr hab. n.med. Bogusław Sadlik: przyczyny dolegliwości bólowych stawów,  nie zawsze ból to choroba, aktywność sportowa w zależności od wieku, schorzeń i wagi, kiedy potrzebny lekarz? Co jeśli leki nie działają i dalej boli? – lek. Bartłomiej Bobójć: entezopatia i inne nieurazowe problemy stawów,  nieoperacyjne metody leczenia uszkodzeń łąkotek,  możliwości leczenia biologicznego stawów- tzw. bio-orthopedia.

Rejestracja i szczegóły na stronie internetowe.

Roz-ruch – webinar edukacyjny