Gmina Kotla pozyskała kolejne 54 055 złotych na zakup laptopów dla uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+) i nauczycieli.

19 osób,  uczniów i nauczycieli otrzyma laptopy zakupione przez Gminę Kotla.  Samorządowcy pozyskali kolejne 54 055 złotych na zakup laptopów dla uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+) i nauczycieli w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” realizowanego ze środków europejskich z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach naboru wniosków ogłoszonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa gmina ubiegała się o 100% dofinansowania na zakup niezbędnego sprzętu komputerowego i uzyskała dofinansowanie.

– Wielu uczniów i nauczycieli nadal nie posiada odpowiedniego sprzętu, aby móc realizować podstawy programowe. Przypomnijmy, że w kwietniu Gmina Kotla przekazała już 32 laptopy zakupione w ramach pierwszej  edycji programu, a pozyskane kolejne środki pozwolą zakupić następne 19 laptopów – mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

W ramach projektu zostanie zakupionych 19 laptopów z pakietem oprogramowania Office Standard wraz ze słuchawkami i mikrofonem, które zostaną przekazane dla Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli.