Na zmotoryzowanych fanów X Muzy czeka ponad 150 miejsc, 45-metrowy kwadratowych ekran, Food Trucki z popcornem oraz repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wjazd oczywiście bezpłatny.

W najbliższy weekend w Polkowicach rusza kino samochodowe. Uruchomione zostanie na terenach zielonych klubu sportowego. Brama wjazdowa na tereny zielone KS Górnik Polkowice(wjazd od ul. Kopalnianej) otwarta będzie już na godzinę przed seansem.

– Prosimy o wcześniejszy przyjazd. Kino samochodowe w Polkowicach zostanie zorganizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad sanitarnych oraz wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego – mówi Roman Tomczak Rzecznik Prasowy Gminy Polkowice. – Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z regulaminem kina.Samochodowego, dostępnego pod linkiem: https://tiny.pl/7w8hp – dodaje rzecznik.

Repertuar kina pod chmurką: 

PIĄTEK (19 czerwca) 19.00-21.00 – Zwyczajna przysługa 22.00-24.00 – Hellboy

SOBOTA (20 czerwca) 16.00-17.30 – Corgi, psiak królowej 19.00-21.00 – Niedobrani 22.00-24.00 – Dziedzictwo

NIEDZIELA (21 czerwca) 18.00-19.45 – Sekretny świat kotów 21.00-22.45 – Smak zemsty. Peppermint

Organizatorzy podjęli działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim widzom.  Do nich muszą zastosować się wszyscy, którzy zechcą przyjechać do samochodowego kina.

– Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność przybycia na miejsce. Każdy uczestnik kina samochodowego zostanie poddany bezdotykowemu pomiarowi temperatury. W przypadku stwierdzenia u któregoś z uczestników pokazu temperatury powyżej 37 stopni Celsjusza, osoba taka wraz ze współpasażerami nie uczestniczy w pokazie i nie zostanie wpuszczona na teren kina – mówi Roman Tomczak Rzecznik Prasowy Gminy Polkowice.

Pojazdy o niestandardowych wymiarach mogą nie zostać wpuszczone na teren imprezy (dotyczy busów, samochodów typu Van, pojazdów z bagażnikiem dachowym mogącym ograniczać widoczność innym uczestnikom imprezy). Po zaparkowaniu pojazdu w miejscu wskazanym przez organizatora, obowiązkowo należy pozostawić pojazd na tzw. „biegu” z wyłączonymi światłami samochodowymi. Każdy z uczestników przed, w trakcie, jak również po pokazie, musi pozostać w samochodzie lub na wyznaczonym miejscu. Dopuszczalny jest tylko i wyłącznie ruch pieszy w przypadku ważnych przyczyn związanych z bezpieczeństwem oraz w przypadku konieczności skorzystania z toalety(regularnie odkażanej i wyposażonej w płyn do dezynfekcji rąk). W przypadku kolejki do sanitariatów uczestnicy muszą zachować co najmniej 2-metrowy dystans od siebie. Uczestnicy Kina zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały okres, w którym będą mieli uchylone okno w pojeździe oraz podczas przebywania poza pojazdem. Posiadanie środków ochrony będzie kontrolowane na etapie wjazdu na teren Kina. Jedzenie oferowane na terenie kina samochodowego można zamówić wyłącznie telefonicznie. Przy składaniu zamówienia należy podać numer miejsca, do którego zostanie dostarczone. Nie ma możliwości zamówienia jedzenia osobiście przy stanowisku. W ramach gastronomii zamówienia mogą być dostarczane wyłącznie przez obsługę pokazu bez możliwości opuszczania pojazdów przez uczestników. Podczas Kina obowiązuje kulturalne zachowanie. W związku z tym zabronione jest: działanie zagrażające bezpieczeństwu, a w szczególności rzucanie jakichkolwiek przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Pokazu, spożywanie alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych, palenie tytoniu, nagrywanie filmu telefonem komórkowym lub innym urządzeniem audio/video, używanie klaksonów, przyprowadzanie zwierząt. Uczestnik, który narusza zasady Regulaminu może zostać usunięty z terenu Kina. Osoby uczestniczące w Kinie Samochodowym zobowiązane są, aby stosować się do zaleceń przedstawicieli organizatora, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Każdy z uczestników Kina Samochodowego zobowiązany jest do przestrzegania aktualnie obowiązujących norm sanitarnych i rozporządzeń ministrów w związku z trwającą epidemią COVID-19.