Strażacy w spalonej piwnicy na osiedlu Piastów Śląskich przy ul. Piasta Kołodzieja w Głogowie znaleźli zwłoki mężczyzny. Przyczyną pożaru była próba obejścia instalacji elektrycznej, podczas której doszło do zwarcia.

W  piwnicy przy ul. Piasta Kołodzieja w Głogowie w maju br. doszło do pożaru. Podczas gaszenia strażacy znaleźli zwłoki 65-letniego  mężczyzny.

– Dowody wskazują, że przyczyną pożaru była próba obejścia przez wymienionego w tym pomieszczeniu piwnicznym  instalacji elektrycznej, podczas której doszło do zwarcia – mówi Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Jak ustalono podczas przeprowadzonej sekcji zwłok mężczyzny, przyczyną jego zgonu było zatrucie tlenkiem węgla powstałym podczas pożaru. Mężczyzna nadużywał alkoholu. Dowodami wykluczono, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Głogowie pod syg. PR 2 Ds.356. 2020.   Postępowanie karne umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego. Decyzja jest prawomocna.