Kierująca autem nie udzieliła pierwszeństwa. Zderzyła się ze skuterem. 61 – letni kierowca skutera doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Wszystko wskazuje, że przyczyną zderzenia samochodu osobowego audi ze skuterem, na ulicy Kamienna Droga w Głogowie, było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą samochodem osobowym 35 – letnią kobietę. W wyniku zdarzenia 61 – letni kierowca skutera doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

– Na ulicy Kamienna Droga kierująca samochodem audi 35 – letnia mieszkanka Głogowa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motorowerzyście, doprowadzając do zderzenia. 61 – letni kierowca skutera doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie. – Po raz kolejny apelujemy do kierujących o koncentrację i wzmożoną uwagę w trakcie jazdy. Planujmy każdy manewr z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją oznakowania i sytuacji na jezdni oraz dostosowujmy swoją jazdę do panujących warunków i parametrów technicznych drogi.