Pokaz tańczących fontann zgromadził w Parku Słowiańskich wielu głogowian. Próba generalna przed oficjalnym otwarciem zakończyła się sukcesem.

Głogowianie od kilku tygodni obserwowali postęp prac w Parku Słowiańskim. Z niecierpliwością czekali na finał. Nie zawiedli się. Sobotni wieczór przeszedł  oczekiwania wielu widzów, którzy przyszli zobaczyć tańczące fontanny w Parku Słowiańskim.

–  Mieszkańcy chyba się nie spodziewali, że ten pokaz będzie tak efektowny. Dźwięk, muzyka i tańczące fontanny. To kolejna atrakcja, kolejne miejsce do którego mieszkańcy będą chętnie przychodzić – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Za kilka dni zniknie ogrodzenie, postawione na czas prac budowlanych i głogowianie będą mogli każdego dnia odpoczywać w tym fascynującym miejscu,  przy tańczącej fontannie. Dodatkowe atrakcje będą o godz. 17 i 19, fontanna będzie tańczyła w rytm muzyki: F. Chopin- Polonez As-dur, Vangelis – Rydwany Ognia, W.A. Mozart – Marsz Turecki,  A. Vivaldi – Lato. Dla dzieci przygotowano blok z czołówek popularnych bajek: Koziołek Matołek, Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, Miś Uszatek, Miś Kolargol, Pomysłowy Dobromir, Pyza na polskich drogach, Przygody Kota Filemona. Natomiast o godz. 21 fontanna zostanie także podświetlona. 

Rewitalizacja Parku Słowiańskiego to jedno z wielu dużych inwestycji prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów. W ramach zadania wykonano ścieżki, oświetlenie, plac zabaw, gród, odnowiono Pomnik Koalicji Antyhitlerowskiej, posadzono mnóstwo krzewów i kwiatów.  Zwieńczeniem tej kilkuletniej rewitalizacji, wisienką na torcie, jest tańcząca fontanna.  Koszt zadania to około 5 mln zł.