Wczorajsze ulewy, które przeszły nad Głogowem spowodowały zatkanie wielu studzienek. Na Al. Wolności wielka kałuża utrudniała ruch.

Wczoraj nad naszym miastem przeszły ulewne deszcze. Zatkane liśćmi i owocami lip studzienki nie przyjmowały wody.  Służby miejskie monitorowały sytuację.

– Ogromna ściana wody i porywisty wiatr sprawiły, że liście i owoce lipy – tzw. noski – spadły w ogromnej ilości na ziemię. Lepik, który pokrywa liście i owoce tych drzew sprawił, że się posklejały i skutecznie zapchały odpływ w ulicy – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska Rzecznik Prezydenta Głogowa.

Służby miejskie, aby w przyszłości nie doszło do takiej sytuacji, wymienią  właz uliczny na taki, który będzie miał większe oczka przepustowe. Dodatkowo jesienią gałęzie lip rosnących od strony Parku Słowiańskiego zostaną przycięte.

Urzędnicy zachęcają do udziału w akcji – widzisz zapchaną studzienkę – zadzwoń! W godzinach pracy Urzędu Miejskiego, czyli od 7:30 do 15:30 można zgłaszać zapchane studzienki pod numerem telefonu: tel. 785 656 560.