Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się na teren jednego ze sklepów w Głogowie i skradł narzędzia ogrodowe o wartości ponad 1000 złotych. Podejrzany początkowo twierdził, że wszystkie przedmioty znalazł pod ogrodzeniem marketu.

W godzinach nocnych policjanci zostali zaalarmowani przez ochronę sklepu o podejrzanym zachowaniu mężczyzny, który pojawił się w jego pobliżu. Patrol prewencji, który przybył na miejsce, zatrzymał 39 – letniego mieszkańca Lubina.

– W jego samochodzie policjanci ujawnili skradzione szpadle, łopaty, grabie i świder. Twierdził, że przedmioty te znalazł przy ogrodzeniu sklepu. Policjanci nie dali wiary jego wyjaśnieniom, którym w oczywisty sposób przeczyły zabezpieczone ślady włamania i kradzieży. Podejrzany został zatrzymany. Nie trzymał się długo swojej wersji, przyznając się do włamania i kradzieży – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Policjanci ustalili również, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdem a auto, którym się poruszał nie posiada badań technicznych i ubezpieczenia OC.