Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 26 – letniego głogowianina, który włamał się do bitomatu kryptowaluty. Jego łupem nie padła jednak kryptowaluta lecz gotówka znajdująca się w urządzeniu. Podejrzany skradł 3150 złotych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Głogowa. Mężczyzna  we wczesnych godzinach rannych wszedł do samoobsługowego lokalu z automatem i dokonał włamania do urządzenia. Jego łupem padła gotówka znajdująca się w tzw. bitomacie. Urządzenie to działające podobnie jak bankomat, służy do transakcji związanych z kryptowalutami.

– Działania podejrzanego zostały zarejestrowane przez kamery monitoring umieszczonego w lokalu. Na tej podstawie policjanci wytypowali sprawcę, którym okazał się zatrzymany 26 – letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzuty – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

  26 – latek był już wielokrotnie zatrzymywany przez policjantów. Ciążą na nim zarzuty min. kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, kradzieży samochodu, kradzieży sklepowych oraz kradzieży rowerów. Został objęty policyjnym dozorem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here