Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 26 – letniego głogowianina, który włamał się do bitomatu kryptowaluty. Jego łupem nie padła jednak kryptowaluta lecz gotówka znajdująca się w urządzeniu. Podejrzany skradł 3150 złotych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Głogowa. Mężczyzna  we wczesnych godzinach rannych wszedł do samoobsługowego lokalu z automatem i dokonał włamania do urządzenia. Jego łupem padła gotówka znajdująca się w tzw. bitomacie. Urządzenie to działające podobnie jak bankomat, służy do transakcji związanych z kryptowalutami.

– Działania podejrzanego zostały zarejestrowane przez kamery monitoring umieszczonego w lokalu. Na tej podstawie policjanci wytypowali sprawcę, którym okazał się zatrzymany 26 – letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzuty – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

  26 – latek był już wielokrotnie zatrzymywany przez policjantów. Ciążą na nim zarzuty min. kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, kradzieży samochodu, kradzieży sklepowych oraz kradzieży rowerów. Został objęty policyjnym dozorem.