Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 21 lat, którzy na własną rękę usiłowali odzyskać skradzione pieniądze. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności i zmuszania do określonego zachowania dwóch mieszkanek Głogowa.

Zatrzymani podejrzani to mieszkańcy powiatu wschowskiego. Jeden z nich, jak twierdzi został okradziony na kwotę 9 000 złotych. Jako sprawczynię wskazywał jedną z głogowianek. Kobieta miała wykorzystać moment jego nieuwagi i przy pomocy kodu blik dokonać kradzieży. Mężczyzna nie złożył jednak w tej sprawie zawiadomienia o przestępstwie. Postanowił wraz ze swoim znajomym działać na własną rękę.

– Obydwie kobiety zostały podstępem zwabione a następnie miały być pozbawione wolności oraz zmuszane do określonego zachowania. Sprawcy grozili im pozbawieniem życia jeśli nie oddadzą pieniędzy. Nie osiągnęli swojego celu a o całej sprawie została zawiadomiona policja – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Policjanci zatrzymali 31 i 21- latka. Przy jednym z mężczyzn w  trakcie zatrzymania ujawniono również narkotyki. Zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 100 m od osób pokrzywdzonych.