W najbliższą sobotę 1 sierpnia o godz. 18.00 w Kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie na Osiedlu Piastów Śląskich odbędzie się pierwszy z Koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej 2020.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej podejmuje się organizacji “Koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej 2020”. Pierwszy koncert odbędzie się już w najbliższą sobotę 01.08.2020 roku o godz. 18.00 w Kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie na Osiedlu Piastów Śląskich.

– Bedzie on dedykowany i stanowić będzie szczególna oprawę muzyczną Mszy Świętej na zakończenie posługi kapłańskiej przez budowniczego i wieloletniego proboszcza ks. kanonika Janusza Idzika – mówi Dariusz Czaja z TZG.

Wystąpią: Kierownik artystyczny naszego cyklu koncertów – prof. dr hab. Bogusław Raba na organach oraz z mini recitalem In Via Stellae  zespół “Ensemble Vox Imaginaria” z programem muzyki średniowiecznej. Zespół tworzą Julieta Gonzalez – Springer – śpiew i Ryszard Lubieniecki – gra na instrumencie starodawnym portatywie organowym.