Wizytę w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych należy ustalać przez telefon. Nadal kontakt z lekarzem jest w formie teleporady. W PCUZ przyjmuje nowy kardiolog. Powstała też poradnia diagnozy i leczenia zmian skórnych.

Mieszkańcy Polkowic, jak reszta kraju, nadal kontaktują się z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej w formie teleporady, ale jeśli sytuacja wymaga wizyty w przychodni, wtedy ustalany jest jej  termin. Podobna sytuacja jest w przypadku wizyty u lekarza specjalisty. Rejestracja w przychodni czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 6.30-18.30 pod numerami telefonów 76 746 08 10/11 lub 43 oraz 530 002 581.

– Zaleca się, aby pacjenci przychodzili co najmniej piętnaście minut przed wyznaczoną godziną wizyty, nie ma potrzeby, aby przychodzić dużo wcześniej – mówi Waldemar Sułek, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – Tylko w czerwcu do lekarzy rodzinnych w naszej przychodni zgłosiło się 7781 osób. Rok temu, w analogicznym okresie, były 8184 osoby – dodaje prezes PCUZ.

PCUZ przyjmuje nowy kardiolog. Powstała też poradnia diagnozy i leczenia zmian skórnych, która funkcjonuje w soboty od godziny 8:00. Mogą się do niej zgłaszać osoby w wieku od 20. do 70. roku, ze skierowaniem od lekarza POZ lub onkologa. Rejestracja wyłącznie telefoniczna, codziennie w godzinach od 7 do 14 pod numerem tel. 534 782 054.

Natomiast recepty na leki stałe, wystawiane przez lekarza rodzinnego, można zamawiać wysyłając wiadomość e-mail: erecepta@pcuz.eu lub za pomocą aplikacji Visimed.