Kilka budynków , które dwa lata temu przeszły termomodernizację, zostało „ozdobionych” przez wandali. Napisy o różnej treści pojawiły się na blokach przy ul. Wawelskiej i Budziszyńskiej. Za ich usunięcie często płacą wszyscy lokatorzy.

SM Nadodrze w Głogowie w ostatnich kilku latach przeprowadziła modernizacje wielu budynków na osiedlach naszego miasta. Niestety nie wszystkim podobają się czyste ściany. Na wielu blokach możemy „podziwiać” radosną twórczość mieszkańców naszego miasta, która nie dodaje uroku tym budynkom. SM w trosce o estetykę na osiedlu zajmuje się usuwaniem wszystkich napisów. 

– Wszelkiego rodzaju dewastacje są zgłaszane ubezpieczycielom. Trzeba jednak przyznać, że ubezpieczyciele nie zawsze w pełni pokrywają koszty naprawienia takich szkód. Tam, gdzie to możliwe, elewacje zostaną wyszorowane. Jeśli to nie poskutkuje, konieczna będzie decyzja o ponownym malowaniu. Niestety, wszystko to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Zatem za pozbycie się takich malunków płacimy wszyscy – mówią spółdzielcy

SM Nadodrze zachęca do wspólnego dbania o mienie i zwracanie uwagi wandalom. Można o akcie wandalizmu powiadomić policję. Jeżeli bowiem sprawca nie zostanie zatrzymany, za usuwanie graffiti zapłacą lokatorzy