Egzamin maturalny zdali wszyscy uczniowie I LO. Najgorzej wypad Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych, zdawalność jest na poziomie 28,8%. W ekonomiku i zespole szkół przyrodniczych ponad połowa uczniów zdała pierwszy z ważniejszych życiowych egzaminów.

Na wyniku matur uczniowie głogowskich szkół czekali z niecierpliwością. Wielu z nich wyniki satysfakcjonują, inni maja zamiar poprawić wynik.

– Jestem zadowolona, zdałam egzamin maturalny. Osiągnęłam maksimum punktów. Myślę, że wymarzone studia, medycyna, są w moim zasięgu. Będę lekarzem – mówi Kasia.

-Zdałam maturę, jednak chciałabym poprawić wynik z historii. Nie jestem usatysfakcjonowana swoim wynikiem. Chcę zostać prawnikiem muszę więc poprawić wynik z historii, aby mieć pewność, że dostanę się na swój wymarzony kierunek – mówi Edyta.

W 2020 roku najlepiej egzamin maturalny zdali uczniowie I LO. Do egzaminu przystąpiło 145 uczniów i wszyscy zdali. Na drugim miejscu jest II LO. Na 141 maturzystów egzamin zdało 126, stanowi to 89,4 %. Nieco gorzej zdali uczniowie w Zespole Szkół im. Wyżykowskiego. W Liceum na 48 uczniów egzamin zdało 30, co stanowi 62,5% . Natomiast w technikum do egzaminu przystąpiło 63 uczniów zdało 44, czyli 69,8%. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 41,7% uczniów z liceum z klasą integracyjną zdało egzamin maturalny, natomiast z technikum 54,5%. Zdawalność w Zespole Szkół Politechnicznych osiągnęła 72,2%. Egzamin maturalny w Zespole Szkół Ekonomicznych zdało 56,2 % uczniów a w Zespole Szkół Przyrodniczych i Branżowych 65% uczniów. Na 52 uczniów w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych egzamin maturalny zdało 15, co stanowi 28,8%.